1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Ola Olka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-01-08, 09:17   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123 bardzo mi przykro. Babcia naprawdę była bardzo dzielna. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Ola Olka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-13, 12:31   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123 napisał/a:
Powiedziała mi że chciałaby żeby już to się wszystko skończyło zanim dostanie boleści
To zrozumiałe, każdy ma obawy i strach przed bólem. Ale wy jesteście pod opieką HD więc powinno tego problemu nie być - chyba że babcia odmówi przyjmowania lekarstw. Ale wtedy jako psychiatra bądzie wiedziała na co się decyduje. Nie jest lekko...
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Ola Olka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-13, 08:23   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123 napisał/a:
Spokój nie trwał długo, babcia wymiotuje kilka razy dziennie , prawie nic nie je,
Tak to w tej chorobie jest - kilka fajnych dni , poprawa a potem znowu jazda w dół... Przykro mi... Przesyłam uściski.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Ola Olka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 15940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-12, 13:23   Temat: Rak woreczka z naciekiem na wątrobę
Aurora123 napisał/a:
można z obrzękami nóg niezależnie od wodobrzusza walczyc chociażby lekami typu furosemid prawda?
Tu znalazłam coś takiego:
Cytat:
Leczenie wodobrzusza polega zasadniczo na leczeniu choroby podstawowej, której jest ono objawem. W celu zmniejszenia zawartości płynu w jamie otrzewnej stosuje się leki moczopędne (spironolakton – oszczędza potas, zwiększa wydalanie sodu; jego działanie można wspomóc podając furosemid). Można również rozważyć zmniejszone dostarczanie płynów i sodu w diecie.
źródło: https://wylecz.to/uklad-pokarmowy/wodobrzusze/

Jednakże ostatnie słowo zawsze ma lekarz.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group